»Naša majhnost mora v kmetijstvu postati naša prednost in mi si moramo izpogajati izjeme, zaradi katerih bo slovenski kmet, posebno male družinske kmetije, še vedno preživel in bo še vedno prideloval slovensko hrano.«
»Slovenski kmetje še nikoli nismo bili tako enotni. Ne zahtevamo denarja, menjave ministrstva, zahtevamo zaščito kmeta in slovenskega potrošnika.«
»Kratkoročni ukrepi izrazito zmanjšujejo administrativno breme za male kmete, to so vsi tisti, ki imajo kmetijska zemljišča manjša od desetih hektarjev. Takšnih je v Sloveniji kar 80 odstotkov, in to je odlična novica za slovenskega kmeta.«
»Slovenski kmetje veliko govorijo o denarju.«
»Ruši slovenski trg.«
»Slovenski kmet si zasluži mesto v slovenskem prostoru, ki mu pripada, nenazadnje se ukvarja s pridelavo hrane, izvaja ključno dejavnost za to, da smo tudi v Sloveniji lahko siti.«
»Da govorimo o sejmu nove generacije, ima globlji pomen. Prvič zato, ker je starostna struktura v slovenskem, pa tudi evropskem kmetijstvu neugodna – v povprečju starost znaša 57 let. Kar pomeni, da smo slovenski kmetje stari v povprečju toliko, kot je star sejem Agra.«
»Slovenski kmet je pomemben za pridelavo hrane in za ohranitev poseljene ter kultivirane Slovenije. Zaradi svoje majhnosti bo lahko preživel le povezan v zadružni sistem na principih vzajemnosti in solidarnosti. Za tako povezovanje pa ga moramo vzgojiti in izobraziti.«
»Prizadevati si moramo ohraniti ravnotežje, da bomo imeli kmete, ki ne bodo le pametni, ampak bodo lahko tudi preživeli. Sicer se lahko kmetje znajdejo v težavah. Kmetom moramo zagotoviti spoštovanje.«
»Prav je, da kot odbor za kmetijstvo preprečimo širjenje dezinformacij o slovenskem kmetijstvu in s sprejetimi sklepi sporočimo slovenskemu kmetu, da smo še vedno na njegovi strani.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju